IT Освіта

Рейтинг мов програмування 2023 :: Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Go – відносно нова мова, яка створена розробниками google та відрізняється наявністю відкритого коду. Основне завдання – це зробити так, щоб у коді не було зайвих операцій та маніпуляцій. Саме тому найчистіше таку мову використовують новачки. Але запам’ятайте, щоб бути хорошим програмістом, недостатньо навіть досконало володіти якоюсь мовою (або декількома). Програмування – це екосистема зі своїми законами, правилами та практиками. Окрім Python, розробникам слід фокусуватися не тільки на знаннях мови програмування , а й на загальних знаннях Computer Science.

Тому пропоную декілька порад для вибору мови, що підійде саме вам. Вона також повністю сумісна з Java, що робить її незамінною. Але на відміну від Java, популярність якої дещо падає, Kotlin лише розвивається, і це конкурентоспроможна мова для вивчення. Логотип PHPPHP є мовою великих проєктів, наприклад найпопулярнішої системи управління сайтом як WordPress – мабуть, напевно всі чули про неї.

Swift: створювати програми на iOS, Mac, Apple TV та Apple Watch

Взагалі, «Джава» є універсальною мовою програмування, на ньому можна навіть написати сайт, але чи є сенс цього? На «Джаві» також пишуть великі корпоративні програми для медичної і фінансової галузей. Найчастіше Python вибирають як першу мову програмування для вивчення. Вона простіше інших і часто має рішення для базових завдань. ЇЇ можуть назвати не такою ефективною як ту ж C ++, але у цієї мови є свої сфери, де вона активно використовується. Python застосовують у машинному навчанні, бекенді різних веб-сервісів, data science, системному адмініструванні.

  • Якщо ви вирішили розпочати кар’єру програміста, обираєте напрямок, думаєте, з якої мови програмування почати або хочете підвищити рівень технічних знань — цей матеріал для вас.
  • Можливо, це пов’язано з другою хвилею інтересу до аналізу даних.
  • Тому обов’язково практикуйте усі навички, почуті на курсах.
  • Він каже, що це найкращі мови програмування, які можуть вивчати і діти.
  • У всьому світі Python є найпопулярнішою мовою програмування за версією PYPL Index і за останні роки популярність її зросла і стала найбільшою (28,44%).

Це гнучка та безпечна мова програмування, яка працює з 1994 року і до сьогодні є актуальною. Її можна використовувати для розробки різноманітних проєктів, як-от створення текстових процесорів, графіки, електронних таблиць і навіть компіляторів для інших мов програмування. Також за допомогою C# можна розробляти ігри на багатоплатформовому рушії Unity. Вона простіша і менш склада, її можна використовувати для створення різноманітних програм.

Популярність Python

Український сервіс DOU.UA щорічно складає рейтинг мов програмування та проводить аналітику. З результатами 2021 року можна ознайомитись на малюнку нижче. Python – це мова загального призначення, до того ж може розширюватися за допомогою мов C і C ++. Python, як інструмент швидкої і відносно недорогий розробки, став дуже популярний серед стартапів. Тобто там, де ідею потрібно втілити максимально швидко і просто. Популярність Python пояснюється не тільки тим, що її легко вивчати, а й реальними перевагами мови в сенсі професійного застосування для вирішення складних проблем автоматизації.

Але якщо максимальна швидкість не є вашою єдиною метою, інші мови можуть зробити багато з того, що Go робить краще. Не завжди зрозуміло, для чого саме ви повинні використовувати Go. Основною метою SQL є підключення до бази даних веб-сайту. Існує безліч систем керування базами даних, як-от MySQL, MariaDB , SQLite та PostgreSQL, які допоможуть вам працювати з SQL, але всі вони використовують мову SQL. Мови розмітки насправді не є мовами програмування, але вони використовуються для веброзробки. Це читабельні теги, які використовуються для форматування документа.

ТОП 6 мов програмування для вивчення у 2022 році

Навіть якщо вона не така популярна, як інші мови, у цієї мові все одно є великий потенціал. Логотип ScalaПодібно до Kotlin, Scala була розроблена, щоб замінити Java та її численні проблеми. Це потужна, універсальна мова, але набагато лаконічніша. ПлатформиВ основному веб-розробка інтерфейсу та бекенда.Рівень складностіНадзвичайно легко навчитися.Популярність№ 15 в індексі популярності PYPL за 2022 р. Може використовуватися для чого завгодно.Рівень складностіВважається складною для навчання.Популярність№ 16 у рейтингу популярності PYPL за 2022 р.

Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять. Представляємо результати щорічного опитування щодо мов програмування за даними з сайту ІТ-співтовариства dou.ua. Популярна серед програмістівНедолікиСуворіша, ніж багато інших мов, що ускладнює програмування та вивчення. Логотип RustRust — майже повсюдно популярна мова програмування.

Вивчення нових мов

Якщо дивитися на напрямки міграції з Java — це насамперед Kotlin, далі Go, Scala та Python, потім TypeScript та Dart. Ще цікавий напрямок міграції з PHP, це переважно Go та JavaScript і Python. Найбільш комфортною мовою є Dart, далі у першому кластері Clojure, Kotlin, Rust, Swift, C#, Go та TypeScript.

Це призводить до великого попиту на ІТ спеціалістів та росту заробітної плати в даній сфері. Оволодійте писанням чистого та ефективного коду на Python навіть без технічного бекграунду. Курс з досвідченим викладачем навчить роботі з базами даних, серверами та створенню застосунків з нуля. Картинка нижче трохи відрізняється від торішньої через зміну методології — тепер ми об’єднали всі мови БД у DB. Більшість планує вивчити наступну мову самостійно або з допомогою колег. Звертатись до професійних викладачів на додаток до самостійного вивчення є у планах приблизно 24% респондентів, а 6% першочергово шукатимуть курси та професійних викладачів.

Рейтинг мов програмування 2022. C# обійшов Java, TypeScript зрівнявся з PHP, а Dart — найбільш комфортна мова

Знайшли помилку в тексті – виділіть її та натисніть кнопку «Повідомити про помилку». Ми не беремо плату за послуги підбору та порівняння фінансових пропозицій в каталогах, і не надаємо послуги кредитування, розміщення депозитів і страхування. Ваші особисті дані на сайті захищені шифруванням AES-256. Окремі матеріали можуть містити посилання на партнерів — це не впливає на контент та політику редакції. Завершивши цей курс, станете Junior Python Developer і відкриєте нові можливості у програмуванні. Половина респондентів бере участь у проєктах з відкритим кодом.

Кого українцям дивитись у YouTube: добірка каналів про війну та переселенців

ПлатформиРозробка для iOS і macOS.Рівень складностіВідносно легко навчитися.Популярність№ 9 в індексі популярності PYPL за 2022 р. Це залежить від того які завдання потрібно вирішувати. З C# простіша і легша працювати, як універсальне рішення. Можна використовувати https://deveducation.com/uk/blog/navishcho-potribna-mova-programuvannya-i-kriterii-ii-viboru/ в різних ситуаціях.Рівень складностіВідносно складна для вивчення, особливо для новачків.Популярність№ 5 за популярностю PYPL за 2022 р. Це може стати дуже складним, якщо використовувати для розширених функцій.Популярність№ 9 в індексі TIOBE за 2022 р.